Vážení občané, z důvodu špatného stavu komunikace bude probíhat rekonstrukce povrchů, kanalizačních vpustí, šachet a vodovodních uzávěrů v ulici Nad Stadionem. Z těchto důvodů bude uzavřen vjezd vozidel do ulice. Prosíme občany, aby neparkovali v ulici a využili náhradní parkoviště U SPORTOVNÍ HALY,  na rohu ulic Mělnická a Velenského, které bude vyhrazeno pro občany trvale bydlící v ulici Nad Stadionem. Stavební práce budou probíhat od 9. září do 7. října.

 

Po pěti letech si vás opět dovolujeme pozvat na setkání rodáků a přátel města Bělá pod Bezdězem Setkání začíná v pátek 11. září od v 16 hodin slavnostním otevřením nové stále expozice na zámku, „POSLEDNÍ TEČKA“ a v 17 hodin koncertem Nejkrásnější Ave María Olgy Procházkové a Františka Šmída v kostele Povýšení svatého Kříže.

V sobotu jste zváni od 10 hodin na vernisáž výstavy „Naše Jitka Blechová“ do výstavního sálu MKZ. Slavnostní zahájení hudebně doprovodí skupina pedagogů ZŠ Mnichovo Hradiště Trio colore. Od 10.30 se nám v parku na Masarykově náměstí budou v rozhovorech i ukázkách postupně přestavovat spolky, které v našem městě působí a neměli bychom na ně zapomenout. Odpoledne na náměstí pokračuje od 14 hod. komponovaným pořadem, při kterém budou předávány křišťálové pečetě města. V programu si připomeneme některé osobnosti bohužel již zesnulé, ale seznámíme se také s bývalými i novými talenty sportu i podnikatelského prostředí. Ke konci dne Vás pozve pěvecký sbor Carillon u příležitosti svého patnáctého výročí své činnosti na koncert, který začíná ve vestibulu městského úřadu od 18 hod. Celý den ukončuje zábava pro mladší generace, kterou připravil Music club Sokolovna od 20 hod. Dále jsou připraveny doprovodné programy, jako dny otevřených dveří a komentovaná projížďka historickým autobusem do průmyslové zóny na Vazačce. Jízdenky do autobusu si můžete vyzvednout v IC na Masarykově náměstí, čas odjezdu bude v 11, 13 a 15 hod. od MKZ. Prosíme zájemce, aby respektovali platná hygienická nařízení a do autobusu nastupovali s rouškou.

V neděli Vás zveme do parku na Masarykově náměstí znovu a to na Bělské posvícení. Od 10 do 17 hodin najdete pod Kaštany stánkový prodej doplněný programem, včetně her pro děti. Kromě toho můžete navštívit naše památky, které jsou v rámci dnů Evropského historického dědictví oživeny drobnými programy. Jejich přehled najdete na vývěskách v Arnoštské ulici a u parku.