Vážení spoluobčané po pěti letech si vás opět dovolujeme pozvat na setkání Rodáků a přátel města Bělá pod Bezdězem.
Setkání začíná v pátek 11. září od v 16:00 hodin slavnostním otevřením nové stále expozice na Bělském zámku „POSLEDNÍ TEČKA“ a v 17:00 hodin koncertem „Nejkrásnější Ave María“ Olgy Procházkové a Františka Šmída v kostele Povýšení svatého Kříže.

V sobotu 12. září jste zváni od 10:00 hodin na vernisáž výstavy „Naše Jitka Blechová“ do výstavního sálu Městského kulturního zařízení. Slavnostní zahájení hudebně doprovodí skupina pedagogů ZŠ Mnichovo Hradiště – Trio Colore.
Od 10:30 hodin se nám v parku na Masarykově náměstí budou v rozhovorech i ukázkách postupně přestavovat spolky, které působí v našem městě.
Od 14:00 hodin bude probíhat komponovaný pořad, při kterém budou předávány křišťálové pečetě města. V programu si připomeneme některé osobnosti bohužel již zesnulé. Dále se seznámíme s bývalými i novými talenty sportu i podnikatelského prostředí.
Během celé soboty jsou připraveny doprovodné programy, a to „Dny otevřených dveří“ na Základní a mateřské škole, nových prostor družiny a Hasičské zbrojnice.
Dále budete mít možnost komentované projížďky historickým autobusem do průmyslové zóny na Vazačce. Jízdenky do autobusu si můžete vyzvednout v Informačním Centru na Masarykově náměstí.
Časy odjezdů historického autobusu budou v 11:00, ve 13:00 a v 15:00 hodin od Městského kulturního zařízení. Prosíme zájemce, aby respektovali platná hygienická nařízení a do autobusu nastupovali s rouškou.
Celý sobotní den ukončí hudební zábava, kterou od 20:00 hodin připravil Music club Sokolovna.

V neděli 13. září 2020 Vás zveme opět do parku na Masarykově náměstí na tradiční Bělské posvícení. Od 10:00 do 17:00 hodin se můžete těšit na stánkový prodej, který bude doplněn programem plný her pro děti. Kromě toho můžete navštívit naše památky, které budou v rámci dnů „Evropského historického dědictví“ oživeny drobnými programy. Jejich přehled najdete na vývěskách v Arnoštské ulici a v parku na náměstí.

Pěvecký sbor CARILLON oznamuje, že plánovaný koncert pořádaný při příležitosti 15. výročí od založení sboru, který se měl uskutečnit tuto sobotu 12. září od 18:00 hodin ve vestibulu Městského úřadu, se přesouvá na zatím blíže neurčený termín. Děkujeme za pochopení a budeme se na Vás těšit v lepších časech.

Klub gymnastiky Bělá pod Bezdězem, ve spolupráci se Základní školou, pořádá nábor do gymnastické přípravky pro předškoláky, 1. a 2. třídy základní školy. Nábor se bude konat v pondělí 14. září 2020 od 17:00 hodin v tělocvičně základní školy v Máchově ulici. Tréninky přípravky pak budou probíhat každý čtvrtek od 15:00 do 16:00 hodin v tělocvičně základní školy v Tyršově ulici. Případné dotazy u p. Řehořkové na kgbela@seznam.cz

Od pondělí 14. září 2020 bude z důvodu rekonstrukce opěrné zdi až do odvolání uzavřena ulice Fortenská a to v místě opěrné zdi.