Město Bělá pod Bezdězem nabízí občanům města a příměstských částí Šubrtov, Hlínoviště, Březinka a Bezdědice sady tašek na tříděný odpad za zvýhodněnou cenu dle velikosti – 20 l sady  za cenu 40,- Kč a 40 l sady tašek za 45,- Kč. Každá sada obsahuje modrou tašku na papír, žlutou na plasty a tetrapakové obaly a zelenou na sklo. Tyto sady máte možnost zakoupit na pokladně městského úřadu až do vyprodání zásob.

Klub gymnastiky Bělá pod Bezdězem, ve spolupráci se Základní školou pořádá nábor do gymnastické přípravky pro předškoláky, 1 a 2 třídy základní školy a to v pondělí 14. září od 17 hodin v tělocvičně základní školy v Máchově ulici. Tréninky přípravky budou probíhat  každý čtvrtek od 15 – 16 hodin v tělocvičně základní školy v Tyršově ulici. Případné dotazy u p. Řehořkové na kgbela@seznam.cz

Po pěti letech si vás opět dovolujeme pozvat na setkání rodáků a přátel města Bělá pod Bezdězem

Setkání začíná v pátek 11. září od v 16 hodin slavnostním otevřením nové stále expozice na zámku, „POSLEDNÍ TEČKA“ a v 17 hodin koncertem Nejkrásnější Ave María Olgy Procházkové a Františka Šmída v kostele Povýšení svatého Kříže.

V sobotu jste zváni od 10 hodin na vernisáž výstavy „Naše Jitka Blechová“ do výstavního sálu MKZ. Slavnostní zahájení hudebně doprovodí skupina pedagogů ZŠ Mnichovo Hradiště Trio colore.

Od 10.30 se nám v parku na Masarykově náměstí budou v rozhovorech i ukázkách postupně přestavovat spolky, které v našem městě působí a neměli bychom na ně zapomenout.

Odpoledne na náměstí pokračuje od 14 hod. komponovaným pořadem, při kterém budou předávány křišťálové pečetě města. V programu si připomeneme některé osobnosti bohužel již zesnulé, ale seznámíme se také s bývalými i novými talenty sportu i podnikatelského prostředí.

Ke konci dne Vás pozve pěvecký sbor Carillon u příležitosti svého patnáctého výročí své činnosti na koncert, který začíná ve vestibulu městského úřadu od 18 hod.

Celý den ukončuje zábava pro mladší generace, kterou připravil Music club Sokolovna od 20 hod.

Dále jsou připraveny doprovodné programy, jako dny otevřených dveří a komentovaná projížďka historickým autobusem do průmyslové zóny na Vazačce.

Jízdenky do autobusu si můžete vyzvednout v IC na Masarykově náměstí, čas odjezdu bude v 11, 13 a 15 hod. od MKZ. Prosíme zájemce, aby respektovali platná hygienická nařízení a do autobusu nastupovali s rouškou.

V neděli Vás zveme do parku na Masarykově náměstí znovu a to na Bělské posvícení. Od 10 do 17 hodin najdete pod Kaštany stánkový prodej doplněný programem, včetně her pro děti. Kromě toho můžete navštívit naše památky, které jsou v rámci dnů Evropského historického dědictví oživeny drobnými programy. Jejich přehled najdete na vývěskách v Arnoštské ulici a u parku.