Městská kulturní zařízení Bělá pod Bezdězem a Oddíl turistiky spolku TAJEMSTVÍ Vás zvou v sobotu 12. června 2021 na výlet do historie pod názvem „Běž domů Ivane, aneb mohou se vrátit?“.
Před 30ti lety opustil poslední okupační voják sovětské armády území našeho státu. Připomínka oné doby a nechtěných sousedů v blízkém vojenském prostoru se koná v sobotu 12. června 2021. V 10:00 hodin se sejdeme na Páterovské cestě u Uprchlického tábora Jezová. Odtud se vydáme proti času k bývalému jadernému objektu JAVOR 52. Cestou i na místě samém se dozvíte zajímavosti nejen o objektu, ale i o vojenském prostoru. Kolem poledne se odtud vydáme na Vrchbělou k hotelu RELAX. Zde je od 15:00 hodin připraveno povídání s panem Michaelem Kocábem, který byl v roce 1991 předseda parlamentní komise pro dohled na odsun sovětských vojsk z Československa. Vyprávění doplní i písně Karla Kryla a Jaroslava Hutky v podání Filipa Machače.

Vstup zdarma. Pokud budete chtít využít k dopravě na odpolední program na Vrchbělé městský mikrobus, přihlaste se prosím na webu městských kulturních zařízení nebo telefonicky na čísle 326 701 216 nebo osobně v knihovně Vladimíra Holana.

 

Házená T.J.Sokol Vás srdečně zve na Dětský den, který pořádá v neděli 13.6. 2021 od 13:00 do 16:00 hodin v areálu Sportovní haly v Bělé pod Bezdězem.

Na parkovišti na Vás čekají skákací hrad, různé soutěže, ukázka dobrovolných hasič a za halou ukázka aktivních záloh armády ČR a střelnice z airsoftových pistolí.

Občerstvení bude zajištěno. Po dobu konání akce bude parkoviště u Sportovní haly uzavřeno.