Informujeme občany, že od ledna příštího roku začne fungovat svoz popela z domácností. V prosinci budou provedeny dva zkušební svozy. Prosíme všechny zájemce o tuto službu, aby se nahlásili na životním prostředí městského úřadu. Bližší informace získáte na webových stránkách města.

Muzeum Podbezdězí oznamuje, že zítřejší program Muzejní kavárny – přednáška o Parostrojním pivovaru Lobeč, se z důvodu nemoci nekoná. O náhradním termínu vás budeme informovat. Děkujeme za pochopení.

Městská kulturní zařízení Vás zvou na poslední představení letošní Tréglovy Bělé. Jako náhradní představení uvidíte v pátek 26. listopadu titul Maude, Lionel a Prst Jacksona Pollocka, v podání Divadelního klubu Jirásek Česká Lípa. Hrajeme od 19.30 v Komorním sále Městských kulturních zařízení na Masarykově náměstí. Vstupenky jsou tentokrát k zakoupení v Knihovně Vladimíra Holana, nebo na místě před představením.

Město a Městská kulturní zařízení Vás zvou tuto neděli, 28. listopadu do parku na Masarykově náměstí  na rozsvícení vánočního stromu. Již od 16, 30 hodin bude v parku hrát kapela Staropražští Pardálové, vlastní rozsvícení proběhne v 17 hodin. Nezapomeňte na lucerničky, opět budete mít možnost odnést si do svých domovů vánoční světlo. Občerstvení zajišťuje Music club Sokolovna. Prosíme o dodržování základních hygienických opatření.

Po rozsvícení stromu přijměte ještě pozvání na adventní koncert Bělského farního sboru, který se uskuteční v 18 hodin v kostele Povýšení sv. Kříže. Vícehlasý zpěv adventních písní doprovodí varhany, flétny, violoncello i adventní čtení. Kvůli hygienickým opatřením bude vstup na koncert umožněn jen těm, kteří se na místě prokáží certifikátem o očkování anebo prodělaném onemocnění Covid-19.