Odpady 2022

V loňském roce přešlo město Bělá pod Bezdězem na nový systém odpadového hospodářství, ve kterém bude pokračovat i v roce letošním.

Poplatek za systém odpadového hospodářství zůstává v roce 2022 600,-Kč/osoba/rok. Poplatek je možné platit v hotovosti nebo převodem na účet. Po zaplacení občané obdrží známku na svoz popelnic. Počet známek je dán počtem osob v domácnosti. 1-4 osoby 1 známka na popelnici o objemu 120l, 5 a více osob 2 známky na 2ks popelnice o objemu 120l nebo 1ks popelnice o objemu 240l. Svoz bude probíhat dle kalendáře svozu vždy v pondělí 1x za 14 dní dle lokalit sever a jih.

Chataři platí 600,-Kč/rekreační objekt/rok. PE pytle na odpad obdrží na Sběrném dvoře Bělá pod Bezdězem oproti potvrzení o zaplacení poplatku.

Pytle na tříděný odpad budou i v letošním roce vydávány na Sběrném dvoře Bělá pod Bezdězem, tentokráte v množství na celý kalendářní rok.

Pokud využíváte svozu popela je třeba se zaregistrovat a popelnici označit nápisem popel, tato popelnice bude vyvážena v topné sezóně. Svoz těchto popelnic je vždy ve středu lichý týden.

Děkujeme, že třídíte odpad!

Aktuální informace k testování a karanténě

  • Od 11.1.2022 se zkracuje karanténa a izolace na 5 dní. Po 5 dnech je povinné absolvovat antigenní test. V případě pozitivního výsledku následuje dalších 5 dní karantény.
  • Od 17.1.2022 začíná povinné testování na pracovištích, které se bude týkat nejen zaměstnanců, ale také osob pracujících v kolektivu na živnostenský list či dohodu nebo jednatelů firem.

Testování musí být prováděno 2x týdně antigenním samotestem. V případě pozitivního výsledku odchází pracovník do karantény, zaměstnavatel ohlašuje pozitivitu hygienické stanici, která elektronicky vystaví eNeschopenku. Odmítne-li pracovník absolvovat test, ohlašuje tuto skutečnost zaměstnavatel příslušné hygienické stanici. Zaměstnanec/OSVČ odchází na home office nebo může setrvat na pracovišti za podmínky, že bude mít neustále nasazen respirátor a bude izolován od ostatních kolegů.

  • Ostatní opatření zůstávají v platnosti, viz. příloha.

Vývěr daňovch přiznání k dani z nemovitých věcí v roce 2022

Finanční úřad pro Středočeský kraj zveřejňuje telefonní čísla, na kterých Vám nabízí informace a pomoc s vyplněním daňových přiznání k dani z nemovitých věcí tak, abyste nemuseli podstupovat rizika spojená s dopravou a osobní přítomností na finančním úřadě a jeho územních pracovištích.
Pracovníci správce daně se Vám budou ve věci daně z nemovitých věcí na uvedených telefonech věnovat každý pracovní den ve dnech od 3. ledna do 7. února 2022:
Po, St 8:00 – 16:30
Út, Čt 8:00 – 14:30
Pá 8:00 – 13.30

Novoroční vyzvánění

Vážení spoluobčané,

zveme Vás na přivítání nového roku 2022, které se bude konat v sobotu 1. ledna 2022 od 17:00 hodin na Masarykově náměstí.

Místo tradičního ohňostroje jsme pro Vás pozvali PRAŽSKOU MOBILNÍ ZVONOHRU.
Přiveze ji Petr Rudolf Manoušek, který reprezentuje již třetí zvonařskou generaci v Čechách. Při novoročním vyzvánění nám zvony rozezní český interpret carillonérského umění Radek Rejšek.
Doufáme, že si tento netradiční zážitek nenecháte ujít a přijdete se první den v novém roce 2022 podívat na naše krásné náměstí.

MKZ a Město Bělé pod Bezdězem