ODPOLEDNÍ ČAJE konané dne 2.4.2023

👉 Zveme Vás tuto neděli 2. dubna 2023 od 15:00 do 18:00 hodin do bělské Sokolovny, kde se budou konat tradiční „💃🕺ODPOLEDNÍ ČAJE💃🕺“.
K tanci i poslechu zahraje pan Pavel Bureš, tak neváhejte a přijďte se pobavit s přáteli.

Kamenictví Louha, s.r.o.

Kamenictví Louha, s.r.o. nabízí své služby a pro případné zájemce provede v našem městě konzultaci s obchodním zástupcem na místním hřbitově ve dnech 14.4.2023 a 28.4.2023 od 12:50 do 13:10 hodin.

♻️ Informace pro občany, jak postupovat při třídění odpadu „Dům od domu“ ♻️

1️⃣. krok:
▶️ Pytle na tříděný odpad si vyzvednete ve sběrném dvoře ul.Mělnická 1177, Bělá pod Bezdězem. Zde Vám obsluha vydá zdarma pytle a k nim v páru QR kódy, dle počtu občanů v domácnosti na celý kalendářní rok.
▶️ Záleží na tom, kdy si pytle vyzvednete (jejich počet se vypočítá dle aktuálních svozů do konce roku).
▶️ Barevnost pytlů je rozdělená dle jednotlivých komodit:
🟡 žluté – plast, 🔵 modré – papír, ⚫️ šedé – kovy a 🟠 oranžově – tetrapaky.
2️⃣. krok:
▶️ V pohodlí domova třídíte svůj odpad dle dané komodity do barevných pytlů, které jste obdrželi na sběrném dvoře dle Vašich požadavků (jaké komodity budete doma třídit).
3️⃣. krok:
🚛 Před dnem svozu, který probíhá vždy 1 x 14 dní v sudý týden, vezmete naplněný pytel s danou komoditou a nalepíte na něj QR patřící k tomuto odpadu. Každý kód je unikátní pro svůj druh odpadu. ☝️ Nesmíte etiketu pro plast zaměnit s etiketou pro papír.
▶️ Zavázaný pytel připravíte na místo jeho sběru.
👉 Víme, že plastu máme vždy více než ostatních komodit. Pokud chcete odvézt více plastu a máte pouze 1 pytel na 1 svoz, tak vezměte jakýkoliv Váš pytel a bez QR kódu ho přidejte k Vašemu již označenému pytli. Obsluha sveze všechny pytle, které takto připravíte před Váš dům a budou v nich vytříděné komodity.
4️⃣. krok:
⏰ V den svozu musí být pytle připraveny nejdéle od 6:30 hodin na viditelném místě před Vaším domem, aby je obsluha mohla odebrat a načíst do systému. V případě, že pytle nebudou připraveny včas na viditelném místě, může se stát, že tyto pytle nebudou svezeny.
🙏 Děkujeme za pochopení a jsme rádi, že využíváte tento systém svozu tříděného odpadu „Dům od domu“ 🍀.

28.března mají svátek učitelky a učitelé

Vedení města v předstihu v pondělí 27.3.2023 navštívilo oba stupně základní školy a všechny tři mateřské školy, aby našim učitelkám a učitelům pogratulovali k jejich svátku.
Všem kantorům poděkovali za jejich práci, popřáli, ať se jim daří v jejich náročné profesi a předali drobný dárek.
Může jít o obrázek 2 lidem , stojícím lidem a indoorMůže jít o obrázek růžeMůže jít o obrázek 3 lidem , stojícím lidem a indoorMůže jít o obrázek 2 lidem , stojícím lidem a indoor

Dne 24.3.2023 byly provedeny zdravotně bezpečnostní řezy na vybraných dřevinách v našem městě

V areálu skautské klubovny bylo stabilizováno několik vzrostlých dřevin a pokácen nestabilní jarov klen, z důvodu bezpečnosti dětí, kteří se zde pravidelně scházejí. Dále byly upraveny vybrané jírovce v Hlinovišti a na nádraží Bezděz. V dalším mimovegetačním období bude zdejší významné jírovcové stromořadí upraveno celé. V ZŠ v Máchově ulici byl upraven vzrostlý jasan.

Může jít o obrázek stromu a venkovnímuMůže jít o obrázek trávníku , přírodě a stromu

ℹ️ Aktuální informace k dostupnosti praktického lékaře

Vážení spoluobčané,
po řadě intervencí vedení města Bělá pod Bezdězem směrem ke zdravotním pojišťovnám, Středočeskému kraji jako zřizovateli zdravotních služeb a po komunikaci s několika potencionálními zájemci o provozování lékařské praxe v Bělé pod Bezdězem se bohužel nepodařilo v prvním kole vypsaného výběrového řízení zajistit plynulé pokračování lékařské praxe po MUDr. Svobodovi.
Ani poslední jednání ze včerejšího dne nedopadlo příznivě. Stálá praxe nového praktického lékaře je zatím v nedohlednu.
Vedení města však nadále, přestože nemá v oblasti zajištění lékařské praxe žádné povinnosti a kompetence, intenzivně komunikuje s Krajem a pojišťovnami za účelem získání nového „obvoďáka“ do Bělé.
V tuto chvíli doporučujeme občanům zajistit si praktického lékaře v blízkém okolí. Zaměstnanecká pojišťovna Škoda nám dnes předala aktualizovaný seznam lékařů, kteří by měli mít ještě volnou kapacitu pro Vaše přijetí. Při jednáních se na pojišťovnu odkažte a sdělte na základě jejího doporučení, že jste z ordinace MUDr. Svobody.
Obdobnou informaci jsme si vyžádali i u Všeobecné zdravotní pojišťovny, pokud nám podobný seznam poskytnou, obratem ho zveřejníme.
Zdravotní pojišťovny jsou pro Vás v tuto chvíli tím prvním a správným partnerem pro řešení této situace. Neváhejte se na ně kdykoli obrátit ať už osobně, telefonicky či e-mailem. Ze zákona vám musí být nápomoci se zajištěním lékaře a toto i přislíbily.
Kontakty na největší pojišťovny:
➡️ Všeobecná zdravotní pojišťovna:
Vyhledávač smluvních lékařů: https://www.vzp.cz/poskytovatele/vyhledavac
☎️ Telefonní linka: 952 222 222
📧 e-mail: info@vzp.cz
osobní návštěva na pobočce: Jaselská 146, 293 01 Mladá Boleslav
➡️ Zdravotní pojišťovna Škoda:
Vyhledavač smluvních lékařů: https://www.zpskoda.cz/smluvni-partneri
☎️ Telefonní linka ohledně smluvní lékařů: odd. smluvní politiky, tel. 326 579 640 – 3
📧 e-mail: zpskoda@zpskoda.cz
osobní návštěva na pobočce: Husova 302, 293 01 Mladá Boleslav