Ministerstvo vnitra a Správa uprchlických zařízení MV zřizují v Bělé-Jezové přijímací středisko se zvláštním režimem. Do přijímacího střediska v Bělé-Jezové budou z bezpečnostních důvodů automaticky umísťováni všichni nově zajištění cizinci a noví žadatelé o mezinárodní ochranu. Tito cizinci zůstanou​ v uzavřeném zařízení pod dohledem pracovníků Zdravotnického zařízení MV a cizinecké policie po dobu nezbytně nutnou k vyloučení nákazy a provedení příslušných zdravotních testů.

Dočasné zařízení je preventivního charakteru a neslouží nemocným cizincům. S ohledem na ochranu zaměstnanců v něm nebudou pracovat zaměstnanci Správy uprchlických zařízení.

Zařízení v Bělé-Jezové dosud fungovalo jako zařízení pro zajištění cizinců a pobytové středisko, současní klienti pobytového střediska jsou v tuto chvíli stěhováni do zařízeních v Kostelci nad Orlicí a Havířově.

Ve všech zařízeních provozovaných Správou uprchlických zařízení také platí do odvolání zákaz návštěv. Všichni pracovníci zařízení jsou vybaveni potřebnými ochrannými pomůckami.

Vedení města Bělá pod Bezdězem bylo ze strany Správy uprchlických zařízení MV a Ministerstva vnitra informováno.

Mgr. Jan Piroch

vedoucí oddělení vztahů s veřejností

Správa uprchlických zařízení MV