Městská kulturní zařízení Bělá pod Bezdězem a Oddíl turistiky spolku TAJEMSTVÍ vás zvou na sobotu 12. června 2021 na výlet do historie pod názvem: “Běž domů Ivane aneb mohou se vrátit?”

Před třiceti lety opustil poslední okupační voják sovětské armády území našeho státu. Připomínka oné doby a nechtěných sousedů v blízkém vojenském prostoru se koná v sobotu 12. června. V 10:00 hodin se sejdeme na Páterovské cestě u Uprchlického tábora Jezová. Odtud se vydáme proti času k bývalému jadernému objektu JAVOR 52. Cestou i na místě samém se dozvíte zajímavosti nejen o objektu, ale i o vojenském prostoru. Kolem poledne se odtud vydáme na Vrchbělou k hotelu RELAX. Zde je od 15:00 hodin připraveno povídání s panem Michaelem Kocábem, který byl v roce 1991 předseda parlamentní komise pro dohled na odsun sovětských vojsk z Československa. Vyprávění doplní i písně Karla Kryla, Jaroslava Hutky v podání Filipa Machače.
Vstup zdarma
Pokud budete chtít využít k dopravě na odpolední program na Vrchbělé městský mikrobus, přihlašte se prosím na webu městských kulturních zařízení nebo telefonicky na čísle 326 701 216 nebo osobně v knihovně Vlad. Holana.