Upozorňujeme občany, že na dveřích radnice je nainstalovaná schránka, do které je možné vkládat vámi ušité ochranné roušky, které budou sloužit pro potřeby občanů města.

Základní škola Bělá pod Bezdězem, příspěvková organizace, oznamuje, že od 23. března bude až do odvolání uzavřena školní jídelna. Obědy budou automaticky odhlášeny. Platby obědů se posouvají až do odvolání karantény.

Česká pošta oznamuje, že do odvolání bude pobočka České pošty otevřena do 16 hodin. Žádáme klienty o dodržování stanovené doby pro občany starší 65 let v čase od 8 do 9 hodin. Dále oznamujeme důchodcům, že veškeré důchody se budou doručovat s penězi. Jedná se i o důchody, pro které si lidé chodí na poštu. Děkujeme za pochopení.

Vážení spoluobčané, z důvodu uzavření sběrného dvora, jsme se rozhodli posílit některá stanoviště tříděného odpadu. Posílená stanoviště jsou v ulicích: Lidová u Lidových domů, U Koníčka, Spojovací u bývalé kotelny, Máchova u školy, Tyršova u Atmosu, Střelecká za MKZ, Smetanova a nově také u školky v ulici Velenského. Žádáme vás, abyste svůj tříděný odpad dávali pouze do rozmístěných nádob po městě nebo ponechali v pytlích u těchto míst. Ostatní odpad, který potřebujete zlikvidovat na sběrném dvoře, pokud možno ponechte doma a neodnášejte k těmto sběrným místům. Děkujeme za pochopení a doufáme, že se tato situace brzy uklidní a budeme moci začít fungovat jako v běžném provozu.

Hotel Relax v Bělé pod Bezdězem upozorňuje, že nadále pokračuje s rozvozem jídel, a to každý den od 11 do 20 hodin. Nabídku pizzy, burgerů či denního menu najdete na facebookových a webových stránkách hotelu – www.hotelrelax-vrchbela.cz . Objednávejte na tel. čísle 602 806 805.

Sdělení starosty města:

Vážení spoluobčané,
z důvodu ochrany Vašeho zdraví věnujte pozornost následující informaci a doporučení starosty města :

V severní části české republiky je jeden z nejnižších výskytů onemocnění koronavirem. Do této části republiky spadá zatím i naše město. Dnes odpoledne a zítra dopoledne lze předpokládat, že z centrální, více koronavirem postižené, části republiky budou někteří občané cestovat kolem našeho města a využijí k nákupu prodejnu na okraji Bělé. Zvažte tedy, prosím, buď odložení nákupu na pozdější dobu, nebo využijte raději prodejny v centru města. Snížíte tím riziko kontaktu s osobami z jiného regionu.