Představte si: toulky lesem v kouzelné krajině Máchova kraje, klid, spojení s přírodou. K aktivitám zve nedaleký sportovně-rekreační areál, nedaleké koupaliště, bohatá síť cyklostezek a turistických cest s desítkami atraktivních cílů v malebné zeleni. A přesto jste stále v Bělé pod Bezdězem. V místě jako stvořeném pro mladé rodiny s dětmi, pro sportovně založené páry, či pro klidný život rentiérů. V místě zvoucím k oddechu, tam, kam se opět po desetiletích vrací život…vítejte na Vrchbělé!

Současný starosta města Bělá pod Bezdězem Ing. Jaroslav Verner oslovil po volbách na podzim roku 2018 místní podnikající developery s nabídkou spolupráce. Výsledkem této iniciativy bylo založení nové společnosti BĚLSKÁ INVESTIČNÍ s.r.o. v září 2019. Společníky se stalo město Bělá pod Bezdězem, Ing. Libor Čapek, zastupující společníka Global Investment s.r.o. a společnost CR Group s.r.o. zastoupená Ing. Janem Horákem. Jednatelem společnosti BĚLSKÁ INVESTIČNÍ s.r.o. byl za město zvolen starosta Ing. Jaroslav Verner.

Na Vrchbělé vznikne v průběhu nadcházejících 5-7 let nová sídelní lokalita určená k individuálnímu a smíšenému bydlení. V první fázi se počítá se stavbou zhruba padesáti bytových jednotek, které by byly ve vlastnictví města Bělá pod Bezdězem a staly by se tak součástí městského bytového fondu. Dále se plánuje výstavba rodinných domků určených k prodeji a také se zřídí samostatné zasíťované stavební parcely.

Prozatím je pro tento projekt vyhrazeno přibližně 5 ha pozemků a o dalších pozemcích se jedná. Po jejich úpravě a po napojení na všechny nutné inženýrské sítě vznikne prostor vhodný pro bytovou výstavbu. Následně celá lokalita získá standardní občanskou vybavenost, bude napojena na veřejnou dopravu a služby města.

Ing. Libor Čapek – jednatel společnosti, zastupující Global Investment s.r.o., je aktivním developerem v oblasti hromadného bydlení. Jeho aktivity směřují především do katastrálního území Bělá pod Bezdězem. Připomeňme si novou bytovou výstavbu v ulici Mladoboleslavská naproti společnosti Tiberina a. s., řadové domy v ulici Radechovská, či bytový dům č.p. 716 v Mladoboleslavské ulici s prodejnou smíšeného zboží, která dobře slouží obyvatelům nejen této lokality.

Ing. Jan Horák – jednatele společnosti, zastupující společnost CR Group s.r.o., není nutné v okrese Mladá Boleslav nikterak dlouze představovat. Společnosti H-INTES s.r.o., CR Project s.r.o. a USK s.r.o., jejíž jedno středisko sídlí ve městě Bělá pod Bezdězem, připravují nejen projektovou dokumentaci, ale stavbu zrealizují a následně zajišťují údržbu. V Bělé se Ing. Horák podílel mimo jiné na rekonstrukci náměstí, na projektu ulice El. Krásnohorské, či silnice na Vazačku a dalších akcích.

Své případné dotazy k dané problematice můžete směřovat na webové stránky města:
www.mubela.cz/napiste-nam

 

BĚLSKÁ INVESTIČNÍ s.r.o.

Ing. Jaroslav Verner, Ing. Libor Čapek, Ing. Jan Horák

Bělá pod Bezdězem, 31.1. 2020

 

Odkaz na mapu.